Lajme


Specialja, 5 ankimime të reja në Gjykatën e Apelit

Prokuroria Speciale i dorëzoi në gjykatë ankesat për mos-paraburgimin e ish kryeministrit Nikola Gruevskin dhe bashkëpunëtorëve të tij më të ngushtë, Mile Janakievskin, Gordana Jankulovskën, Kiril Bozhinovskin dhe Martin Protugjerin. Bilanci i ankesave të dorëzuara…
STOLTENBERG TELEFONON ZAEVIN, I URON POSTIN E KRYEMINISTRIT

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës Veriatlantike Jens Stoltenberg, lëshoi kumtesë deri te opinioni në të cilën theksoi se sot në mëngjes në telefon ka biseduar me kryeministrin e sapozgjedhur të Maqedonisë, Zoran Zaev të cilin…


Shfuqizohet testimi ekstern

Kuvendi i Maqedonisë ka miratuar në këto momente Propozim-ligjn për ndryshimin e Ligjit për arsim me procedurë të shkurtuar ku parasheh shfuqizimin e testimit ekstern për shkollat fillore dhe ato të mesme. Kurse Kuvendi më…