Вести

СЈО ПОДНЕСУВА ДВЕ ОБВИНЕНИЈА

Две обвиненија до Кривичниот суд денеска ќе поднесе Специјалното јавно обвинителство (СЈО), соопшти на денешната прес-конференција обвинителката Катица Јанева. Првото обвинение се однесува на незаконско уништување на документација од системите на прислушување за кое СЈО…


Јункер: Брегзитот не е крај на ЕУ

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер во денешниот говор за состојбата на Европската унија во Европскиот парламент во Стразбур побара поддршка за Унијата. Според ico него, британскиот референдум за излез од ЕУ нема да…