Panairi i Librit në Shkup do të mbahet në Sheshin Skenderbeu më 12 dhe 13 Tetor 2019. Hapja zyrtare do të bëhet nga kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, njofton Portalb.mk.

Me këtë rast, Shoqata e Botuesve Shqiptarë u bën thirrje të gjithë dashamirëve të librit të marrin pjesë në hapjen e këtij Panairi dhe ta shënojnë këtë ngjarje të rëndësishme kulturore.