UT dërgoi telegram ngushëllimi për veprimtarin Mikel Kuzhnini

Humbje e madhe ndarja nga jeta e Mikel Kuzhninit, veprimtarit të çështjes sonë kombëtare, themeluesit, kryetarit dhe kryetarit të nderit të Lidhjes së Shqiptarëve në Botë. Si shumë...

Ministri Ismaili takohet me koordinatorin e Zyrës së Programit të TIKA-s, Ajtekin Ajden

Ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, sot realizoi takim pune me koordinatorin e Zyrës së Programit të Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA) – Shkup, Ajtekin Ajden. Në...

Festivali Ndërkombëtar i Folklorit “Shën Joakim Osogovski”

Në prag të festave të mëdha krishtere Festa e Shën Mërisë dhe Shën Joakim Osogovski, mbrojtësi i Kriva Pallankës, në sheshin e qytetit do të mbahet Edicioni...

109 vjet nga lindja e Shën Terezës, jeta e humanistet shqiptare (VIDEO)

Kur ajo ishte gjallë Shën Tereza njihej dhe konsiderohej nga njerëzit që i besonin se ajo bënte mrekulli. Sot ajo kujtohet si shenjëtore e vërtet. Kjo grua me një...

Nisi edicioni 58-të i Mbrëmjeve Strugane të Poezisë (VIDEO)

Mbrëmë çeli siparin festivali më I madh poetik Mbrëmjet strugane të poezisë. Në hapjen solemne të e Edicionit të 58-të të festivalit mori pjesë edhe ministri I...

Duhet të lexoni

Koha Momentale

Skopje
few clouds
31 ° C
31 °
31 °
31 %
3.1kmh
20 %
сре
29 °
чет
35 °
пет
35 °
саб
30 °
нед
27 °